FreeStart Matka- ja Spordiklubi

 

 

Päev täis puhast matkarõõmu!

 

MEIST

MTÜ FreeStart Matka- ja Spordiklubi kasvast välja kahe matka- ja veespordihuvilise entusiasmist ja hobist. Olime varem juba oma kümmekond aastat tegelenud kanuumatkamistega sõprade ja tuttavate seltskonnas, kui 2012 aastal avastasime enda jaoks Võhandu Maratoni. Sealt edasi läks kõik juba palju põnevamaks. Nii see algas:

 

Loomislugu


August 2012-oli laupäeva õhtu. Rääkisime veemaratoni võistlustes, mida olime 2012 aastal kolm tükki läbinud (Türi-Tori kiirlaskumine, Võhandu maraton ja Emajõe maraton) ja veel Emajõe maratonilt saime teise koha.

Ja siis keegi tulistas välja, et Eestis tehakse üldse nii vähe veemaratone!? Ilmselgelt peale seda oli kõigil silm punnis ja mõtte liikus vist küll sinna poole, et miks me siis ise midagi ei tee.
Punnitasime, mis me punnitasime aga siis läks lõng lahti ja hakkasime arutama kuidas ise teha, mis selleks vaja läheb, kuidas, kellega, üldsegi misjaoks ja miks meil seda vaja on.

Imeline plaan- ja ikka kõigil silmad punnis. Et kas päriselt teeme ikka ära?? Siis Janar ütles "TEEME ÄRA, tuleb mis tuleb".


September- november 2012- praadisime igaüks omas kodus, kuidas teha, sai ka otsitud materjale teatmeteostest ja tallinna ülikoolis käidud spordikorralduse raamatukogus raamatuid lugemas. Ega meist ju keegi pole varem mõnda spordiüritust päriselt korraldanud. Mingeid väikseid mänge küll väljamõelnud ja ära teinud kusagil sünnipäeval või pulmas aga nii, et kõigile - EIII.

November- detsember 2012- tegime ära MTÜ ja plaan sai ka paika, et uuritud ja õpitud on juba nii palju, et "nüüd tuleb küll kindlalt ära teha".

 

Nii peamegi oma klubi sünnipäevaks novembrit 2012.a.