FreeStart Matka- ja Spordiklubi

 

gallery/logo 2016-4

 

Päev täis puhast matkarõõmu!

 

gallery/fb_icon
gallery/vm_logo_002
gallery/tt logo värvsu
Türi-Tori Kiirlaskumine 2013

 

Hei hei, sügavalt suve teine pool juba käsil, kuid olen võlgu veel muljed Türi-Tori  IV Kiirlaskumiselt 27.aprillil 2013. Kuna Pärnu jõgi oli tugevalt jääs, lükati võistlusmatka paar nädalat edasi, eks samas jälgiti ka, et ei kattuks Võhandu Maratoniga. Igatahes 27.aprilliks oli jõgi jääst vaba ja ootasin mõnusat ja kiiret sõitu. Mälestus 2012 aasta matkast sähvatas eelõhtul muidugi peast läbi - oli ju tookord meeletu vastutuul, mis Tori Põrgus meie kanuud lausa tagasi lükkas! Uskusin nüüd siis kindlalt, et eelmise aasta aeg 10:24:22 saab ilusti parandatud. Ilmateade soosis igatahes seda! Aga nüüd matkajutu juurde!

 

HOMMIK                                                      

Hommik oli pilvine, kuid mitte külm. Lootsin, et otsekohe vihma sadama ei hakka ning saame mõnusalt jõele startida. Hommikune autosõit möödus muidugi poolunes (õnneks oli autojuht olemas) kuid kohale jõudes haaras juba kerge ootusärevus ja adrenaliin mind endasse. Stardimelu oli täies hoos ning ega seal midagi jokutada ei olnudki. Stardimaterjalid staabist, kanuu autokatuselt maha ning ettevalmistused veeleminekuks läksid käima! Veskisillal teeb asja huvitavaks see, et Kiirlaskumisele läheme kõik ju eraldistardist! Suurelt ekraanilt nägime juba stardikella lugemist ning peagi hakkasid esimesed vette minema. Meie stardiaeg lähenes kiirelt.... mõned turgutused paati kaasa ning sõit võib alata... Meie ees startis kohe järjest päris hulga kanuusid ja juba Türile jõudes hakkame neid järjest noppima. Motivatsiooni on mõnusalt ja tee kulgeb kiirelt. Võhandu Maratoni väsimust lihastes ei ole, kaks nädalat on piisavalt pikk aeg olnud puhkamiseks ja tempo on hea. Raftid olid seatud stardijärjekorras ette ja hakkame ka neile vaikselt järgi jõudma. Raftidel on alati sellised lõbusad seltskonnad, kellega on meeleolu hoidmiseks hea lõbusaid repliike vahetada ning üksteist tögada (-tahavad sageli ennast meile- kanuudele sappa haakida  nööride ja paeltega :) )

 

LÕUNA                                                           

Kurgjale jõuame päris mõnusa edumaaga eelmise aastaga arvestades ning laseme supil hea maitsta. Sellised toitlustuspunktid pikkadel maratonsõitudel on ikka ülihead! Ega kaua ei jokuta ning peagi oleme kanuuga uuesti vee peal ning tempot üles kruvimas. Matkarahvas on nüüdseks jõele laiali vajunud ja ega naljalt kellelegi enam järgi ei jõua. Pigem kajakimehed siblivad vaikselt omas tempos meist mööda. Ahjaa.. Laupal vana tammikoha läbimisega siiski riskima ei hakanud ja tõstsime seal kanuu kõrvalt mööda... Pärnu jõgi sellisel suurvee kõrge ja selliseid kanuuga heasti läbitavaid tammikohti väga ei olegi. Peale Suurejõed ja Tori kandis tuleb paar kiirevoolulist kohta, kus lainetus võib ohtlikuks saada valesti sõitmise korral, kuid püsti me jäime ja Tori Põrgus meenutasin veelkord põgusalt möödunudaastast vastutuult.. sedakorda siis asi mõnusam.


FINIŠ

Tori Põrgust läbi ja 3 km veel lõpuni. Lihastega asi OK.. eks kerge väsimus ikka. Finišipunkti nägemine võttis naeratuse näole ja aeg 7:41:25 veel enam. Aga pagan... kaheste meestekanuude arvestuses 4. koht.. ehh...-eks järgmine kord saab paremini... Mõnus saun ja soe söök ning selleks aastaks asjaga ühel pool!

gallery/img_9187
gallery/img_9189
gallery/img_9203
gallery/img_9193